کاتالوگ پروتز سینه

کاتالوگ پروتز سینه

کاتالوگ پروتز سینه:همیشه یک  قاعده کلی برای انتخاب سایز پروتز سینه موجود است. بهتر است سایزی را از بین کاتالوگ پروتز سینه انتخاب کنید که حس خوبی به شما می دهد و همیشه دوست داشتید سایز سینه هایتان به آن اندازه می بود .انتخاب سایز مناسب پروتز سینه از کاتالوگ پروتز سینه بسیار مهم می باشد چرا که تاثیر دراز مدت در ظاهر فرد می گذارد و فرد و پزشک باید تا جای ممکن از عمل بعدی احتمالی به خاطر نارضایتی از سایز پروتز سینه بپرهیزند.

Breast Prosthesis Catalog

عمل مجدد پروتز سینه

طبق مطالعه ای که شرکت Mentor (از تولید کنندگان اصلی پروتز سینه در جهان ) انجام داده است، ۱۰% عمل های مجدد طی سه سال، به منظور ایجاد تغییر در اندازه یا شکل و فرم پروتز صورت گرفته است.در انتخاب سایز پروتز سینه به این نکته توجه کنید که  هر خانمی در طریقی که خودش را می بیند و ارزیابی می کند با دیگری متفاوت است و ممکن سینه ای که از نظر یک خانم کوچک است از نظر خانم دیگری بزرگ به نظر برسد.بنابراین سایز پروتز سینه از کاتالوگ پروتز سینه دربین آن ها متفاوت خواهد بود.

درمورد عمل پروتز سینه خیلی از خانم ها  چون نگران قضاوت ها و نظرات اطرافیان و خانواده می باشند ،محافظه کارانه عمل می کنند ولی همه هم اینگونه نمی باشند و دقیقا میدانند که از عمل چه انتظاری دارند و همان را دنبال می کنند .همچنین دوست دارند که تا جای ممکن نتیجه عملشان طبیعی باشد.بهتر است بدانید که هدف از این جراحی رضایت و خوشحالی خود فرد است و نه کس دیگر.

معیار انتخاب سایز پروتز سینه از کاتالوگ پروتز سینه

همیشه مراحل انتخاب سایز مناسب پروتز سینه  از کاتالوگ پروتز سینه، با اندازه گیری پهنای سینه  و مورد ارزیابی قرار دادن پوشش نسج و پوشش نسج نرم و وضعیت بافت سینه شروع می شود و این اندازه گیری پهنای پروتز انتخاب شده را در یک محدوده خاص محدود می سازد. مثلا  فردی که پهنای سینه ۱۲٫۵ سانتی متر دارد  می تواند پروتز هایی با پهنای ۱۱٫۳ یا ۱۱٫۹ وهمین حدود، بسته به سایزهای تولید شده در هر شرکت و ضخامت پوست و بافت زیرجلدی خود فرد ، انتخاب کند  و موارد بالای ۱۲٫۵ از کاتالوگ پروتز سینه عملا در مورد این شخص  منتفی می باشد .

انتخاب بهتر سایز از کاتالوگ پروتز سینه

در جریان مراحل انتخاب  سایز پروتز سینه از کاتالوگ پروتز سینه اگر به پزشکتان در مورد خواسته ها و انتظاراتتان از عمل بگویید می تواند باعث انتخاب بهتر پروتز سینه شود.مثلا اگر پهنای سینه فرد ۱۲سانتی متر باشد، باید برای این پهنا ،علاوه بر وجود پروتزهای با پهنای مناسب ، برای هر پهنا ،انواع پروتز با برجستگی بالا ، متوسط و کم نیز وجود دارد . معمولا” به ندرت از پروتز با برجستگی کم (low) استفاده می شود.

مطابق چیزهایی که  درمورد خواسته هایتان به جراح می گویید وی قادر است قضاوت کند که شما می خواهید محافظه کارانه یا غیرمحافظه کارانه عمل کنید  و همین راهنمایی ساده ، به انتخاب یا لااقل پیشنهاد میزان برجسته بودن و برآمدگی پروتز سینه کمک  می کند.

انتخاب بهترین سایز پروتز سینه

استفاده از الگوها در انتخاب سایز پروتز سینه

از الگوها (sizer)  در مطب یا شرکتی که پروتز را عرضه می کند استفاده می شود و معمولا هنگامی که بیمار یک سایز مناسب را امتحان می کند از همان سایز خوشش می آید ولی وقتی سایز کمی بزرگتر را امتحان می کند نظرش عوض می شود و با انتخاب سایز های دیگر دچار سردرگمی می شود و قدرت تصمیم گیری اش کم می شود.

تعیین محدوده سایز پروتز

برای حل این مشکل ،محدوده پروتز ها و الگوها اینگونه مشخص می شود که فرد با امتحان کردن از یک طیف بزرگ به سمت کوچک تر یا برعکس دقیقا می تواند متوجه شود که کدوم سایز برایش خیلی بزرگ یا خیلی کوچک است و در میان محدوده باقیمانده ، شکل و فرم و حالت قرارگیری نمونه ها در لباس یا سینه بند را بررسی می کند تا سایزی از گاتالوگ پروتز سینه را انتخاب کند که حس بهتری به او می دهد .

اغلب انتخاب خانم ها از کاتالوگم پروتز سینه،  معمولا  بین ۱ تا ۲ سایز صورت می گیرد . یک راه حل خوب برای انتخاب سایز مناسب از کاتالوگ پروتز سینه ،این است  که در هنگام پوشیدن هر کدام از سایزها از خودشان عکس بگیرند و در صورت داشتن فرصت کافی  ، در منزل به بررسی دقیق عکس ها بپردازند تا بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند.

کمک به انتخاب سایز مناسب از کاتالوگ پروتز سینه

معمولا فردی که حجم سینه اش بافت متوسطی دارد ،به احتمال زیاد پس ازگذشت  یک سال، پروتز باعث از بین رفتن ۱۰ درصد از بافت رویی می شود .البته این عدد نسبی بوده و بر طبق تجربه به دست آمده است.

سایز پروتز سینه

۱۰% یک پروتز ۲۰۰ تا ۴۰۰ سی سی ،معادل یک سایز در پروتز سینه می باشد ، آگاهی از این موضوع می تواند به خانمی که در انتخاب سایز مناسب از کاتالوگ پروتز سینه ،میان دو سایز گیر کرده است  کمک کند تا راحت تر پروتز را از کاتالوگ پروتز سینه انتخاب نماید. (کمی بزرگتر بجای  کمی کوچکتر)

آيا سينه با گذاشتن پروتزسينه  طبيعي به نظر خواهد رسيد؟

ميزان رضايت مندي از عمل پروتز سينه بسيار بالا مي باشد. در این عمل هر چقدر سايز پروتز سينه با اندازه سينه و جثه فرد متناسب باشد نتيجه طبيعي تر خواهد بود.  واضح است  فردی كه دارای سينه خيلي كوچكي است ،در صورتی که  سایز خیلی بزرگ استفاده كند، نماي طبيعي حاصل نمی شود . از نظر لمس اگر پروتز سينه در زير عضله قفسه سينه قرار گرفته باشد ،معمولاً شخص به هیچ وجه آن را لمس نمي كند و سينه قوام و حالت كاملاً طبيعي دارد  و فقط سفت تر و پرتر شده اما  خود پروتز اصلا لمس نمي شود.

سوتین مخصوص برای پروتز سینه

بر اساس نظربرخی از جراحان متخصص زیبایی، بستن سوتین طبی پس از عمل پروتز سینه، شبیه پانسمان عمل میکند و باعث می شود سینه و پروتز در بهترین وضعیت ممکن نگه داشته شوند. به همین خاطر باید تا ۴ هفته بعد از پروتز سینه  بصورت تمام وقت (۲۴ ساعته) سوتین طبی بسته شود و تا زمانی که پزشکتان صلاح میداند باید به بستن آن ادامه دهند.از آنجا که انجام هر کاری باید منطقی بوده و و سود و هدفی داشته باشد ، پزشکانی که با بستن سوتین طبی بعد عمل موافقند ،معتقدند  که بستن آن باعث ثابت کردن حرکات سینه و کم شدن درد بعد عمل می شود و همچنین روند ترمیم بعد جراحی را بهتر کرده و به بیمار حس اطمینان می دهد.

 

دکتر شهبازی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *