لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم یکی از روش های لاغری و خلاص شدن از چاقی است، اگر چه لاغری های موضعی از سوی برخی محافل و سازمانها تایید شده و بیمارانی هستند که تلاش میکنند تا از طریق این روش تناسب اندام خود را برگردانند. اما هنوز هم این روش مخالفان خود را دارد. به طوری که مخالفات با تمرکز بر برخی عوارض احتمالی، آن را روشی همراه با عوارض زیاد میدانند که می تواند سیستم ایمنی بدن بیماران و همچنین سلامت بیماران را  تنحت تاثی خود قرار دهد. در حالی که همه ی بدبینی های آنها قابل رد شدن است و می توان با پاسخ های علمی و منطقی، عوارض گفته شده از سوی آنان را مردود دانست. از جمله عوارض های این روش میتواند شامل موارد زیر باشد :

۱- طولانی شدن مدت زمان درمان

یکی از دلایل مخالفت با لیپوماتیک شکم ، مدت زمان طولانی درمان است که این امر خستگی پزشک را در پی دارد. ضمن اینکه حذف چربی ها به دقت بالایی نیاز دارد و پزشکی که خسته باشد بخوبی از عهده این کار برآمده و در نتیجه لاغری با لیپوماتیک شکم با خطرات زیادی رو به رو میشود  که البته این مشکل قابل رد شدن است و می توان گفت، پزشک در صورتی که تشخیص دهد بیمار به حذف چربی ها نیاز دارد، برای درمان، جلسات را اضافه کرده تا جلسه درمان طولانی نشود. همچنین اگر درمان تنها در یک جلسه باشد، پزشک می تواند در میانه کار استراحت کرده و کار خود را دوباره شروع کند..

۲- صدمه وارد شده به بدن بیمار در لیپوماتیک شکم

در گذشته از دستگاه های قدیمی مانند دستگاه لیپوساکشن استفاده میشد که در آن امکان آسیب به قسمت هایی همچون عروق خونی، رگ ها، اعصاب و ماهیچه بالا بود و در نتیجه بیماران به دلیل ترس از آسیب های این دستگاه خیلی کم به دنبال این را بودند. این در حالی است که در دستگاه لیپوماتیک شکم  تدابیر ایمنی و سلامتی بیمار بسیار بالاتر است و تلاش شده تا با تعبیه سنسور در قسمت کانولا، صدمات لاغری موضعی به حداقل ممکن برسد. کانولا به علت داشتن سنسور تنها چربی های اضافه را حذف کرده و در نتیجه زمان برخورد با دیگر بخش های بدن متوقف می شود.

۳- آسیب به سیستم امنیتی بدن بدلیل استفاده از امواج

دستگاه لیپوماتیک شکم با ارتعاشات و لرزش هایی که در کانولا ایجاد می کند، موجب تخریب بافت های چربی میشود. این در حالی است که مقدار کمی امواج اولتراسون ایجاد کرده که میزان آن خفیف است و هیچ خطری برای سلامتی انسان ندارد.

۴- خطر آمبولی شدن بدن بیمار در لیپوماتیک شکم

آمبولی عارضه ای است که در گذشته به علت پیشرفته نبودن دستگاه های لاغری موضعی پیش می آید. در این عارضه پس از اینکه چربی های به به مایع تبدیل شد، وارد بدن شده و رگ های خونی را مسدود می کرد. به تبع این امر ممکن است موجب مسدود شدن رگ ها و یا نقص عضو شود و در نتیجه موجب مرگ بیمار شود. اما اینکه لیپوماتیک شکم موجب این عارضه می شود یا خیر باید گفت سلول های چربی که از این طریق ذوب می شوند، به سرعت از بدن تخلیه میشود. البته این کار بسته به میزان مهارت پزشک دارد. زمانی که پزشک بتواند با سرعت عمل بالا چربی های مایع را به سرعت خارج کند، از ورود آنها به بدن بیمار جلوگیری خواهد کرد.

 

۵- درد و خونریزی در زمان درمان

با توجه به میزان برشی که برای تخریب سلول های چربی توسط پزشک ایجاد میشود ، کمترین میزان خونریزی و درد اتفاق می افتد. البته بیمار نباید تا ۲ هفته قبل از انجام لیپوماتیک شکم از داروهایی مثل اسپرین و وارفارین استفاده نماید زیرا این داروها میزان خونریزی در زمان جراحی را زیاد میکند. همچنین اگر مقدار خونریزی زیاد باشد، بیمار با مصرف داروی اپی نفرین می تواند جلوی خونریزی را بگیرد.

 

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو

برای افرادی که از چاقی خود رنج می برند، لیپوماتیک گزینه بسیار مناسبی می باشد این روش بصورت موضعی عمل می کند و بدون بی هوشی می توان از نواحی مختلف بدن چربی های اضافی و تجمع شده را استخراج کرد . لیپوماتیک شکم روش بسیار ایده آلی و ایمنی می باشد با استفاده از این روش می توانید به شکل دائمی از شر چربی های اضافی خود راحت شوید. بلافاصله می توان اثرات این روش را روی اندام خود مشاهده نمایید .

هزینه لیپوماتیک شکم

 

لیپوماتیک نوعی پیکر تراشی می باشد که میتواند در یک جلسه انجام گیرد و با استفاده از این روش به اندام دلخواه خود دست پیدا کنید البته ممکن است در برخی ارفا که اضافه وزن زیادی دارند بیشتر از یک جلسه نیاز به  لیپوماتیک شکم باشد لازم به ذکر است با استفاده از این روش می توان حجم معینی را در هر جلسه از ناحیه مورد نظر تخلیع نمود نسبت به سایر روش ها عوارض لیپوماتیک خیلی کمتر است در واقع می توان گفت لیپوماتیک عوارض خاصی را به دنبال ندارد.

در رابطه با لیپوماتیک شکم افراد ممکن است سوالات زیادی داشته باشند که میتوانند با مراجعه حضوری به پزشک سوالات خود را مطرح نمایند و از این روش اطمینان حاصل نمایند.

 

 

https://jarahizibaie.com

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *