جراحی نوک بینی

جراحی نوک بینی

جراحی نوک بینی یکی از انواع جراحی های بینی است این مشکل یکی از شایع ترین و مهم ترین مواردی است که افراد بعد از انجام جراحی بینی به پزشک مراجعه می کنند . امروزه جراحی نوک بینی و همچنین ترمیم نوک بینی به وسیله ی جراحی پلاستیک امکان پذیر است .

جراحی نوک بینی

دلیل انجام جراحی نوک بینی

یکی از دلایل انجام جراحی نوک بینی  این است که این عمل موجب سربالا بودن و صاف شدن بینی می شود. اگر قصد دارید این جراحی  را انجام دهید.

بهتر از قبل از جراحی یک جراح ماهر وبا تجربه در این  زمینه پیدا کنید و قبل از جراحی با دیدن نمونه کارهای جراح تصمیم درستی در انتخاب جراح مناسب بگیرید سپس در خصوص جراحی نوک بینی اقدام کنید.

البته جراحی نوک بینی برای بینی های استخوانی نسبت به سایر انواع بینی ها بهتر انجام می شود .زیرا افراد با بینی های گوشتی به دلیل ضخیم بودن پوست این ناحیه و نرم بودن پره های بینی مناسب جراحی  نوک بینی نیستند.

به طور کلی هر گونه تغییر در ساختار نوک بینی نیازمند روش ها و تکنیک هایی  مختلف است که می تواند نرمی و ضخامت جنس بینی را کاهش دهد.

روش های  انجام جراحی نوک بینی

جراح در هنگام  جراحی نوک بینی  این عمل را تنها بر روی استخوان های بینی ،وسط بینی و تنها غضروف های نوک بینی و بافت نرم  انجام می شود.

جراحی نوک بینی معمولا از داخل برش  داده می شود و نخ بخیه های خود به خود  از داخل جذب می شود بعد از جراحی نوک بینی برای بیمار از  تامپون و اتل استفاده می شود.

 

 

جراحی نوک بینی  برای افرادی انجام می شود که می خواهند به بینی شان فرم بدهند این افراد معمولا بینی افتاده ای دارند، همان گونه که گفته شد  در جراحی نوک بینی بخیه ها از داخل بینی  زده  می شود و جراح تغییرات لازم را در داخل استخوان و غضروف بینی انجام می دهد.

 

 

این جراحی  با بیهوشی عمومی برای افراد  انجام  می شود و مدت زمان جراحی در این نوع بینی تقریبا ۴۵ دقیقه می باشد و روز پس از جراحی فرد قادر به انجام کارهای روزانه خواهد شد از مهمترین مزیت های جراحی نوک بینی این است که اثری از بخیه و اسکار در بیرون از بینی  باقی نمی ماند.

آیا ترمیم نوک بینی در مطب انجام می شود

برخی افراد تمایل دارند ترمیم نوک بینی  خود را با عمل سرپایی بینی و  در مطب انجام دهند .در صورتی که بیشتر پزشکان ترجیح می دهند هرگونه ترمیم بینی را در اتاق عمل انجام دهند، زیرا برای انجام جراحی در بیشتر مواقع جراح بینی نیازمند  امکانات بیشتری است که درمطب وجود  ندارد

درمان افتادگی بینی بدون جراحی امکان پذیر است

درمان افتادگی بینی بدون جراحی که شما امروزه در مورد آن بسیارمی شنوید وممکن است در داخل سایت ها ویا مجلات تبلیغاتی در این زمینه ببینید .این گونه تبلیغات جنبه واقعی ندارد زیرا برای درمان افتادگی بینی ، بالا بردن نوک بینی ، کوچک کردن بینی  وهر گونه تغییرات در ساختار بینی نیازمند  عمل جراحی می باشید.

انجام جراحی نوک بینی

و می توان گفت که هیچ گونه راه حلی برای بالا بردن نوک بینی  به غیر از جراحی وجود ندارد شما تنها با انجام عمل جراحی بینی می توانید  به فرم و ساختار دلخواه برسید

نکاتی که باید قبل از جراحی نوک بینی  بدانید

قبل از جراحی نوک بینی مصرف سیگار و دخانیات و همچنین مصرف مشروبات الکلی را قطع کنید. و در صورت تجویز پزشک آزمایشات لازم را انجام دهید و اگر بیمار خاصی دارید ویا از داروی خاصی استفاده می کنید قبل از جراحی آن را به پزشک خود اطلاع دهید.

ممکن است جراح برای  شما دستور العمل هایی قبل از انجام عمل جراحی ارائه دهد بهتر است آن رابه طور کامل انجام دهید.

 

همچنین قبل از جراحی از دارو های ضدالتهاب، برخی دارو های گیاهی که سبب خون ریزی در حین عمل می شود  مصرف نکید .معاینات فیزیکی که پزشک قبل ازجراحی برای تعیین آمادگی جسمانی برای فرد تجویز کرده است را انجام دهد ودر صورت آمادگی جسمانی پزشک این جراحی را انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *